APTAUJA

Kuru no mēbelēm Jūs pie mums labprāt pasūtītu?
 

Virtuves mēbeles un telpas iekārtošana

There are no translations available.

Virtuvei jābūt iekārtotai ērti, lai saimniece tajā varētu netraucēti un omulīgi darboties. Tas nozīmē, ka, iekārtojot šo telpu, nopietni jāpadomā par mēbeļu izvēli un novietošanu, kā arī par iebūvējamās tehnikas uzstādīšanu.

Virtuves iekārtošanas stili var būt visdažādākie — no klasikas līdz avangardam. Tomēr jāņem vērā, ka virtuves toņu gammai vajadzētu būt mierīgai un neuzmācīgai.

Pats galvenais virtuvē ir ērts, racionāls mēbeļu un aprīkojuma izvietojums. Pirms virtuves iekārtošanas vajadzētu uzzīmēt telpas plānu, iezīmēt priekšmetu iespējamās atrašanās vietas, visu nomērīt un aprēķināt. Zīmējot virtuves iekārtojuma plānu, tajā jāatzīmē arī virtuves tehnikas atrašanās vieta un izmēri. Jāpievērš uzmanība arī dažādiem tehniskiem “sīkumiem”, piemēram, ventilācijas cauruļvadu izmēriem un atrašanās vietām, elektrības vadiem, rozetēm, ūdens un gāzes pievadiem u.tml.

Mūsdienīgās virtuvēs nekādi neiztikt bez skapjiem. Ja šīs mēbeles ir pietiekami augstas, tās labi noderēs gan produktu, gan saimniecības priekšmetu glabāšanai. Ja saimnieks vēlas virtuvē iebūvētu grilu vai cepeškrāsni, tad šāds skapis-noliktava būs tam radīts.

Noderīgi ir arī vidēja izmēra skapji, kas tiek novietoti uz grīdas. Tie kopā ar galdu veido virtuves darbības virsmu. Šajos skapjos atrodas izbīdāmas atvilktnes, kurās glabājas virtuves piederumi, kā arī plaukti, kur novietoti trauki. Populāri un iecienīti ir piekaramie skapji. Tos vēlams novietot ne zemāk par 450 mm no darba virsmas līmeņa, lai brīvajā vietā varētu novietot visas saimniecībā izmantojamās elektroierīces.

Veikalos tiek piedāvāti skapji ar iebūvētām gaismas ierīcēm.

Pēdējo gadu laikā popularitāti iekarojuši stūra skapji, kas aprīkoti ar tā dēvētajiem “karuseļplauktiem”. Šajās vienkāršajās, bet ērtajās ierīcēs var novietot dažādus priekšmetus. Atverot skapīša durtiņas, kā karuselī ''izgriežas'' metāla sietu sistēma, kurā var novietot katlus un pannas. Tāpat skapītī paredzēta vieta kausu, caurduru u. c. priekšmetu uzkāršanai.

Ļoti svarīgs elements virtuvē ir izlietne.

Pārdošanā ir dažādu formu un izmēru izlietnes. Daudzas saimnieces dod priekšroku kompaktiem nerūsējošā tērauda izstrādājumiem, kuros ļoti ērti mazgāt pārtikas izstrādājumus.

Lielās mājsaimniecībās interjera speciālisti iesaka izvēlēties izlietni, kas sastāv no divām sekcijām. Tās ir parocīgas, ja vienlaikus jāmazgā un jāatkausē produkti. Diemžēl šīs izlietnes aizņem daudz vietas.

Viens no virtuves iekārtošanas nosacījumiem - izlietne nedrīkst atrasties pārāk tālu no ēdiena gatavošanas virsmas, plīts un ledusskapja.